5 blogów podróżniczych na które zaglądam i dlaczego

Sam tworząc bloga podróżniczego, zaglądam też do cudzych. Po to by znaleźć jakieś inspiracje, dowiedzieć się czegoś więcej na dany temat czy pooglądać dobre zdjęcia.

Nie sposób wyliczyć wszystkie strony, które przeglądałem mniej lub bardziej regularnie. Dzisiaj przedstawię skromną piątkę, przede wszystkim w kontekście ich różnorodności. Każda z tych stron jest inna i na każdej bywam w innym celu.

1. Grafy w podróży

To jeden z tych niszowych blogów, który podejmuje tematykę lokalnych podróży. Autorzy – trzyosobowa rodzinka – porusza się głównie po Wielkopolsce, choć nie tylko. Warto wpaść do nich na fanpejdż FB, ze względu na mnogość materiału.

Cenię sobie lokalne blogi krajoznawcze. Z reguły ten segment blogosfery jest słabo rozpoznany przez internautów, choć niesie czasem ze sobą arcyciekawe informacje.

http://www.grafywpodrozy.pl/

2. Znajkraj

To już szeroko znany blog podróżniczy. Także skupiony na odkrywaniu Polski i Europy. Jego najważniejszym motywem przewodnim jest zwiedzanie świata z perspektywy roweru.

Sam dużo jeżdżę rowerem i staram się to robić coraz częściej – na razie po południowej Polsce. Takie blogi to nie tylko skarbnica wiedzy krajoznawczej ale także np. przydatne wskazówki co do infrastruktury i szlaków rowerowych.

https://www.znajkraj.pl/polska

3. Wojażer

Od czasu do czasu wpadnę na stronę poświęconą podróżom po całym świecie. Zwłaszcza do takich podróżników, którzy przebyli tysiące kilometrów a takim niewątpliwie jest autor Wojażera.

To taki rodzaj bloga podróżniczego, gdzie znajdziemy cały kalejdoskop przynależny wytrawnemu podróżnikowi. Od dobrych fotografii, przez użyteczne, podróżnicze porady po głębsze przemyślenia autora.

https://wesolowski.co/

4. Hooltaye w podróży

Szczególnym typem strony o podróżach są fotoblogi, gdzie autorzy się skupiają głównie na fotografii danego miejsca. Taka jest ta stronka, może mało znana, za to pełna pięknych fotografii.

Nawet jeśli dany blog nie jest zasobny w słowo pisane, za to jest okraszony fajnymi zdjęciami, nawet z najdalszych zakątków globu, przeglądam takowy bez wahania.

https://hooltayewpodrozy.pl/

5. Ruszaj w drogę

Tą stronę zna wielu. To przykład gdzie poprzez blogowanie można rozwinąć ciekawy projekt komercyjny. W tym przypadku autorzy podróżują po Polsce i promując ją, zarabiają w ten sposób. Masa przydatnych wskazówek, w tym propozycje wycieczek.

No kto by nie chciał, zarabiać na własnych pasjach. Po cichu dodam, że sam mam taki cel w życiu, by coś choć troszkę ale oficjalnie rozreklamować.

https://www.ruszajwdroge.pl/

Ja z kolei staram się internautom podrzucić jakieś rady z cyklu ”jak fotografować”. Więcej czytajcie w zakładce Nauka fotografii.

  • Akacja, 16 kwietnia 2020, 18:36

  Odpowiedz

  Depczemy sobie po piętach. Lubię te same blogi podróżnicze, ale mam też kilka innych ulubionych.

  1. Odpowiedz

   Nie wszystkie tu wymieniłem jakie przeglądam. Głównie pod kątem dlaczego takie a nie inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.